Apartament w turystycznej miejscowości to świetna inwestycja

Apartament

Coraz więcej osób, które wchodzą w posiadanie większej kwoty pieniędzy, decyduje się na zakup apartamentu w turystycznej miejscowości w Polsce. Nie planują one jednak przeprowadzki do owego lokum. Zakup mieszkania ma być inwestycją, która na przestrzeni lat przyniesie im spore zyski.

Wynajem długoterminowy

Część inwestorów stawia na wynajem długoterminowy. Planują oni podpisywanie umów z najemcami, którzy zamierzają korzystać z danego apartamentu przez co najmniej kilka miesięcy. Wynajem długoterminowy ma swoje zalety: po podpisaniu umowy właściciel mieszkania otrzymuje regularnie na swoje konto ustaloną kwotę. Zazwyczaj nie bywa on w apartamencie częściej, niż przy zmianie lokatora. Jednak z mniejszych miejscowościach znalezienie klienta a wynajem długoterminowy może być problematyczne.

Wynajem krótkoterminowy

W Polsce od lat rozwija się turystyka. Nie tylko odwiedza nas coraz więcej obcokrajowców, ale również coraz więcej Polaków chętnie rusza zwiedzać nowe zakątki kraju. Rodacy przekonali się również, że wynajem apartamentu jest często o wiele tańszy i wygodniejszy, niż korzystanie z pokoi hotelowych. Dlatego coraz więcej inwestorów stawia na wynajem krótkoterminowy. Ceny najmu zdecydowanie różnią się wtedy od tych przy wynajmie długoterminowym – są o wiele korzystniejsze dla właściciela apartamentu. W sezonie, gdy turystów jest naprawdę dużo, można więc wiele zarobić. Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe o wiele bardziej zachęca przeciętnego turystę, niż ciasne pokoje wynajmowane przez właścicieli okolicznych domów. Jeśli właściciel apartamentu urządzi go wygodnie, goście na pewno będą polecać go swoim znajomym. Warto zadbać o to, by apartament był też kuszącą propozycją poza sezonem turystycznym: dzięki temu jego zakup zwróci się inwestorowi jeszcze szybciej. Minusem wynajmu krótkoterminowego jest fakt, że apartament trzeba często sprzątać i sprawdzać jego stan. Jednak to naprawdę niewielki wysiłek porównując do kwot, jakie mieszkanie będzie dla nas zarabiało.