Zalety kupna domu od developera

Zalety kupna domu od developera

Rodziny, które chcą wyprowadzić się z ciasnego mieszkania do nowego domu często zastanawiają się, czy da się to zrobić w miarę szybko i sprawnie. Budowa domu może trwać nawet i dwa lata. Kupowanie domu z rynku wtórnego to zawsze ryzyko – nigdy nie wiadomo, czy budynek nie posiada jakichś ukrytych wad. Dlatego coraz więcej z nich poszukuje nowego domu, prosto od developera.

Dom na już

Zakup domu od developera ma wiele zalet. Przede wszystkim rodzina dokładnie wie, co kupuje. Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe to domy i apartamentowce wykonane w wysokim standardzie. Nie ma w nich miejsca na nieszczelne okna, czy pękające rury. Wszystkie technologie i rozwiązania są najwyżej jakości. Rodzina także dokładnie może ocenić rozkład pomieszczeń i nie musi wyobrażać sobie ich na podstawie narysowanego projektu. Dlatego jeśli dom spodoba się jej i spełnia jej wymagania, po jego zakupie może w zasadzie od razu się wprowadzać. Wielu developerów sprzedaje swoje domy w standardzie „pod klucz”, dzięki czemu na głowie przyszłych lokatorów zostaje tylko jego urządzenie.

Urządzanie domu

Urządzanie nowoczesnego, gotowego domu jest o wiele łatwiejsze niż remont starego budynku. W nowych domach nie trzeba chociażby nic robić z elektryką – jest ona dostosowana do współczesnych potrzeb mieszkańców domu. W starych domach często okazuje się, że elektryka położona kilkadziesiąt lat temu nie poradzi sobie z obsługą pralki, zmywarki, telewizora, odkurzacza i komputera jednocześnie, a do tego w domu jest za mało gniazdek. Położenie elektryki od nowa wiąże się oczywiście z kuciem ścian i sporym remontem. Nowe domy od developera zazwyczaj nie wymagają nawet  wygładzania ścian – wszystko przygotowane jest tak, by mieszkańcy domu mogli skupić się tylko na aranżacji wnętrz pod kątem kolorystki, sprzętu AGD i RTV oraz mebli. Dom od developera jest więc idealny, gdy szuka się domu „na już” lub po prostu nie ma się ochoty na szukanie działki, załatwianie pozwoleń i nadzorowanie budowy.